Suomen edustajat, kansainväliset luokat

CSIW5* maailmacup
Anna-Julia Kontio – Fardon, Equilibre Du Tilleul, asuinpaikka Sveitsi, seura Tampereen Ratsastusseura ry
Satu Liukkonen – Celestine, Gurra Hop, Spartan Im, asuinpaikka Ruotsi, seura Siuntion Urheiluratsastajat ry
Jessica Timgren – Vaillant, Walk On, asuinpaikka Helsinki, seura Kilon Ratsastuskerho ry

CSIW5* esteratsastus, muut luokat

Marina Ehrnrooth – Evli Luikka, asuinpaikka Helsinki, seura Kilon Ratsastuskerho ry
Mikko Mäentausta – Eternety D, Quenaro, asuinpaikka Saksa, Ratsastusseura Mt-Team ry, Koski TL
Sebastian Numminen – Cue Channa, Elektra F, asuinpaikka Ruotsi, seura Riding Club Cavalor ry, Kirkkonummi
Linda Palin – Carlos, asuinpaikka Ypäjä, seura Ypäjän Ratsastajat ry
Lotta-Riikka Rintamäki – Cosma Shiva, asuinpaikka Saksa, seura Turun Seudun Ratsastajat ry

Täysi osallistujalista: LINKKI

CDI3* kouluratsastus GP-taso
Elisabet Ehrnrooth – Wizard II, asuinpaikka Helsinki, seura Helsingin Ratsastajat ry
Kira Kanerva – Dorazio, asuinpaikka Hyvinkää, seura Hyvinkään Urheiluratsastajat ry
Anna-Leena Meller – Mauser, asuinpaikka Lohja, seura Lohjan Seudun Ratsastajat ry
Eevamaria Porthan-Broddell – Solos Lacan, asuinpaikka Helsinki, seura Helsingin Ratsastajat ry

Täysi osallistujalista: LINKKI

Kansalliset luokat
Kouluratsastus
Lähitapiola Small Tour finaali

Nina Dunder – Ramses XII, Ypäjä
Jonna Aaltonen – Anouk, Nurmijärvi
Märit Olofsson Nääs – Strolchi, Ruotsi
Sophia Backlund – Zerleone, Vaasa
Jasmin Sixtröm – Weltmark, Helsinki

Future Challenge finaali
Olivia Vliek – Diendonne, Kirkkonummi
Jouise Jönsson – Armando IV, Kirkkonummi
Mea Packalén – Darius v. Herrenhof
Karoliina Vuojolainen – Suriano N.R., Ylöjärvi
Susanna Therman – Dragonheart, Sipoo
Miika Miettinen – Antika, Kuopio
Merita Kelo – Saluut, Sipoo
Riikka Kuosmanen – Minet J., Siilinjärvi
Emmi Moilanen – Davidoff, Vihti

Esteratsastus
Kansallinen, avoin esteratsastus

Anna-Maija Paakki – Condor D, Espoo
Jessica Aminoff – Avalance, Billnäs Amorin, Karjaa
Johanna Talvio – Cambridge C, Kirkkonummi
Julia Engblom – Verdi, Janakkala
Katja Juntunen – Caol Ila, Oulu
Kullo Kender – Axel V, Pittegaardens Rosita, Viro
Laura Patrikainen – Lucky Luck, Joensuu
Noora Forstén – Alonso, Helsinki
Petri Korhonen – Wotanslilie VH J., Hämeenlinna
Sanna-Kaisa Mikkola – Meadow Rain, Vantaa
Sari Lunden – Lasdiema, Ylöjärvi
Susanna Rautanen – Zia Haida, Ralph de Conte, Valkeakoski
Tomi Jalkanen – Quirinal, Espoo
Pinja Immonen – Ziness, Mäntsälä
Tomas Kiviranta – Astro, Nelido, Salo
Tiina Porali – Marcenzo, Oulu
Nina Andersin – Gadriano, Espoo
Emma Broända – Buckhorst, Alaveteli
Henrikki Pajulahti – Carisma IV, Espoo
Tiia-Liisa Saarinen – Damingo V/H Dingenshof, Haukipudas
Julia Engblom – Beijing, Janakkala
Emmi-Maria Ojala – Harley Hill, Pori
Mia Korhonen – Zally, Hämeenlinna

U25 eli alle 25-vuotiaat ratsastajat
Emma Broända – Juniper Romeo, Alaveteli
Eveliina Talvio – Sol y Sombra, Spirit T, Kirkkonummi
Heini Puomila – Wallenger, Pälkäne
Helena Wist – Cosima, Helsinki
Janni Nikkari – Zidane, Espoo
Johanna Talvio – Cydonia, Kirkkonummi
John Antell – Quite Magic, Sipoo
Juho Norilo – Doppsko Carimba, Helsinki
Karolina Jalonen – Aragorn, Turku
Kirsi Kankaala – Ultrafox, Kempele
Kullo Kender – San Antonio, Astrid L, Viro
Lotta Fredriksson – Alidy R., Pietarsaari
Miisa Pulkkanen – Beckham, Jalasjärvi
Nelli Pajuharju – Con Pleasure, Espoo
Petra Heikkinen – Alabama-Balia, Hämeenlinna
Petteri Paananen – Castello V, Oulu
Pyry Kivikoski – Qimma, Tuusula
Sini Saari – Edera, Hyvinkää
Stefanie Andersin – Meadow Lily, Espoo
Susanna Granroth – Tanda, Jyväskylä
Valtteri Reilin – Welfe de la Vie, Tampere
Vera Elopuro – Zennie, Helsinki
Nina Kontio – Rubiera, asuinpaikka Ruotsi, edustaa Tammer Ridersia
Meriel Isok – Diamond 4 Ever, Viro
Sissela Smith – Lex Zuke AL, Ruotsi
Henna Vahantila – Caljo, Hollola
Iisa Huttula – Samira III, Helsinki
Okko Pöllänen – Dermalogica Pure Power, Helsinki

Juniorit
Annika Mäkelä – Nando Z, Lahti
Eleanoora Toivanen – Kiwi II, Sulkava
Hanna Nordström – Alecey, Kirkkonummi
Iina Karhinen – Wayro W., Polvijärvi
Janette Kyyriäinen – A-Relius, Ulrida, Turku
Janina Kvarnström – Hyper Panda, Lohja
Jonna Hietala – Csaba, Kokkola
Julia Haikonen – Best Choice Fly With Me, Teuva
Katja Kröger – Santha, Pieksämäki
Linda Telimaa – Wääksyn Jalo, Donna Karena, Espoo
Marjut Tuliniemi- Urano, Eurajoki
Meri Auterinen – Don Diablo Terma, Jämsä
Miisa Pulkkanen – Andra, Jalasjärvi
Milka Kivikoski – Q, Tuusula
Minna-Mari Kukkola – Legolas II, Oulu
Nelli Sammalmaa – Woody P, Aspargus B.S, Raisio
Rosanne Rautiainen – Urena L, Jyväskylä
Sara Ihalainen – High Pearl, Oulu
Sara Kortesoja – Matrica, Turenki
Sophia Jurmo – Wittie B, Espoo
Wilma Heikkinen – Diamond of the Lowlands Z., Oulu
Ilona Mäkipere – Dalida Z, Eura
My Relander – Blackwood Rock, Viro
Nina Kontio – Time for Glamour, asuinpaikka Ruotsi, edustaa Tammer Ridersia
Jenna Murtola – Caballos Belladonna, Parainen
Vilma Kirves – S’Castella, Helsinki
Sara Björkroth – Call Me, Kirkkonummi
Bettina Lahdensivu – Quinera, Tampere
Rosa Mäkelä – Talan JWB, Riihimäki

Poniratsukot
Jasmin Nylund – Park Benjamin, Masku
Jenny Aarnio-Wihuri – Renaissance, Paimio
Kaisa Klemola – Camellia, Lappajärvi
Patricia Westman – Drishoge Bobby Sparrow, Raasepori
Peppiina Pesonen – Jack of Clubs, Siuntio
Jenni Kammonen – Gembloux/Twister V, Virrat
Heta Kannela – Prinz Luca, Hyvinkää
Krista Tamminen – FBI Kassarist, Kerava
Janina Kvarnström – Orchid Jacunda, Lohja
Saga Parkkisenniemi – Amalia, Kerava
Elin Lundin – Gyllinge Eos, Ruotsi
Anni Pöllänen – Little Kim, Espoo
Milla Vihavainen – Hegoir, Hyvinkää

5-vuotiaat hevoset
Cecilia Gundersby – Esteban S, Tampere
Emma Broända – Secret Hope, Norris, Alaveteli
Erika Luoto – Aquastory’An, Parainen
Janna Jensen – Cantuxia, Eadelheid, Somero
Kullo Kender – Joli van de Groenendyck, Viro
Lasse Jäntti – Henry J, Hollola
Susanna Granroth – Energy MH, Jyväskylä
Veera Tanila – Luca’s, Pirkkala
Venla Keränen – Ceara, Vantaa
Essi Horttanainen – Big Lottery, Kerava
Silja Oranen – Benazir, Helsinki
Kaisa Jormalainen – El Capone, Hyvinkää

6-vuotiaat hevoset
Andrea Kuhlefelt – Obora’s Santhe, Helsinki
Charles Forsskåhl – Golden Melody, Raasepori
Jenna Yrjövuori – Graal, Lieto
Laura Luusua – Daranco, Rovaniemi
Lotta-Katariina Lehtonen – Linekers Daybreak, Turku
Marika Rättö – Courney Love, Espoo
Marina Ehrnrooth – Chica Fino, Helsinki
Madis Morna – Abba II, Viro
Helena Wist – Louis Fino, Helsinki
Nina Cederberg – Diaty Fortuna, Siuntio
Else Väyrynen – Damian, Kerava

7-vuotiaat hevoset
Janna Jensen – Cool Pleasure, Somero
Joonas Oranta – Mon Clarimon, Salo
Julia Engblom – Chap, Janakkala
Katja Juntunen – Cara Mia M, Oulu
Linda Palin – Chidante, Ypäjä
Mari Yliniemi – Great Liberty T, Oulu
Sanna-Kaisa Mikkola – Meadow Lad, Vantaa
Susanna Granroth – Cortina II, Jyväskylä
Tiina Lehti-Lehtonen – Solbackas Silverboy, Lohja
Titta Fransson – Obora’s Tabasco, Myrskylä
Anna Gröhn – Con Tentus, Kontiolahti
Silja Oranen – Concento, Helsinki

Amatour Tourin osallistujathttp://www.helsinkihorseshow.fi/amateur-tour.php

Post filed under Helsinki International UB Horse Show.